Class        
Title   Place Name Residence Mark
Verse Speaking, Year 3 D2 1st Melissa Sburlea Corby 89
  D2 2nd Scarlett McMullen Corby 87
Verse Speaking, Year 4 D3 1st Lewis Emery   87
  D3 2nd Mackenzie Cameron  Corby 86
  D3 2nd Jonty Cullinan Brigstock 86
Verse Speaking, Keystage 4 D7 1st Oliver Simmons Peterborough 83
Prepared Reading, Year 3 D41 1st Tilly Stephen-Smith Bulwick 86
Prepared Reading, Year 3 D41 2nd Alex Wong Oundle 85
Prepared Reading, Year 4 D42 1st Meredith Roberts Oundle 88
Prepared Reading, Year 4 D42 2nd Dylan Turnell Oundle 87
Prepared Reading, Keystage 4 D46 1st Philippa Money Oundle 85
Reading at Sight, Keystage 4 & 5 D84 1st Philippa Money Oundle 85
Reading at Sight, Keystage 4 & 5 D84 2nd Anita Woolf Polebrook 84
           
Solo Acting, Keystage 3 D22 1st Kieran Reid Bourne 87
Solo Acting, Keystage 3 D22 2nd Connie Raworth Bourne 86
Duologue, Keystage 3 D23 1st Alex Henson  & Max Peverell Bourne 87
Duologue, Keystage 3 D23 2nd Rocco Curatolo & Tyler Cannon Peterborough 86
Group Acting, Keystage 3 D24 1st Year 9 Eje Thomas Deacon Academy 85
Solo Acting, Keystage 4 D25 1st Oliver Simmons Peterborough 86
Solo Acting, Keystage 4 D25 1st Maddy Raymond Peterborough 85
Group Speaking, Year 4 & under  D51 1st Kings Cliffe Endowed School   89
Group Speaking, Year 4 & under  D51 2nd Brigstock Latham’s CE Primary   87
Group Speaking, Year 5 & 6  D52 1st Brigstock Latham’s CE Primary   86
Creative Performance, Keystage 4 D53 1st Year 9 Eba Thomas Deacon Academy 86
Choir, 18 years & under V7 1st Corby Business Academy    86
           
Brass Solo, Grade III M3 1st Alexander Baines Twywell 87
Brass Solo, Grade III M3 2nd Jenny Hood Glapthorn 83
Brass Solo, Grade IV M4 1st Christopher Trotter Woodwell 84
Brass Solo, Grade IV M4 2nd Joseph White Oundle 83
Brass Solo, Grade V M5 1st James Eames Oundle 88
Brass Solo, Grade V M5 2nd Jasper Orlebar Woodford 87
Brass Solo, 12 years & under M6 1st Charlie Clapp Warmington 87
Brass Solo, 12 years & under M6 2nd Harriet White Oundle 84
Brass Solo, 15 years & under M7 1st Harvey Stephens-Dunn Barnack 88
Brass Solo, 15 years & under M7 2nd Jimmy Blay Stamford 87
Brass Solo, 18 years & under M8 1st Bethany Peck Oundle 89
Keyboard Solo, Grade II M22 1st Daniel Hood Glapthorn 84
Keyboard Solo, Grade IV M24 1st Katie Evans Corby 85
Woodwind Solo, Grade IV M84 1st Freya Stephens-Dunn Barnack 85
Woodwind Solo, Grade V M85 1st Anita Woolf Polebrook 82
Woodwind Solo, 12 years & under M86 1st Lydia Cochrane Peterborough 88
Woodwind Solo, 18 years & under M88 1st Freya Chambers Polebrook 90
  M88 2nd Lydia Cochrane Peterborough 88
Percussion Solo, Grade V M95 1st Teresa Iuliano Peterborough 87
Instrumental Solo, 15 years & under M97 1st Oliver Simons Peterborough 85
Junior Jazz Ensemble, 18 years & under M112 1st Corby Business Academy Big Band 85
Instrumental Ensemble, 18 years & under M115 1st Gone with the Wind Northampton 90
Instrumental Ensemble, 18 years & under M115 2nd Corby Business Academy Brass Ensemble 87
Instrumental Duet, 12  years & under M120   James Eames & Joseph White Oundle 81
Band, 14 years & under M125 1st Corby Business Academy Junior Concert Band 86
Band, 18 years & under M126 1st Corby Business Academy Senior Concert Band 88
Band, 18 years & under M126 2nd The Rushden Academy Folk Band 87
Creative Music Making, 9 years and under M131 1st Polebrook Primary School 87
Accompanied Instrumental Solo, Open M205 1st Daniel Dixon Ibby Mallett  89
Unaccompanied Instrumental Solo, Open M206 1st Ibby Mallett Luddington 88

Previous page: Wednesday Results
Next page: Friday Results