March 31 st 2017        Queen Victoria Hall -  Junior Speech & Drama

 

10:00 am Class D1 - Verse Speaking  Year 1 & under:

Mark

 

Aakhash Ranjith

86

1st

Faith Jackson

83

2nd

 

10:15 am Class D2 - Verse Speaking  Year 2:

Mark

 

Bobbie Cook

86

1st

Marianne Munford

84

2nd

 

10:45 am Class D40 - Prepared Reading Years 1 & 2:

Mark

 

Naomi Bould

86

1st

Finlay Coulthard

84

2nd

 

11:10 am Class D10 - Poem for more than one voice Key Stage 2:

Mark

 

Brooke Priory Girls

84

1st

Brooke Priory Boys

83

2nd

 

11:25 am Class D19 - Duologue Key Stage 2:

Mark

Eloise Snape & Olivia Sutton

86

 

11:35 am Class D4B - Verse Speaking  Year 4:

Mark

 

Theo Coulthard

87

1st

Rose Starsmore-Young

86

2nd

March 31 st 2017        Gascoigne Recital Room-  Junior Music

 

10:00 am Class M31 - Piano Solo Grade 1:

Mark

 

Oscar Morgan

85

1st

Murray Galbraith

84

2nd

 

10:30 am Class M32 - Piano Solo Grade 2:

Mark

 

Camani Ani-Okai

85

1st

Aryan Sohanpal

84

2nd

 

11:00 am Class M33 - Piano Solo Grade 3:

Mark

 

Chloe Knox

85

1st

Isla Baines

84

2nd

 

11:30 am Class M34 - Piano Solo Grade 4:

Mark

 

Isabelle Farlow

84

1st

Eleanor Maryniak

83

2nd

 

11:55 am Class M40 - Piano Duet 10 years & under:

Mark

 

Tom Hawkins & Jacob Hawkins

84

1st

Isla Baines & Rosie Baines

83

2nd

 

12:15 pm Class M42 - Piano Duet 15 years & under:

Mark

 

Charlie Spencer and Murray Galbraith

86

 

March 31 st 2017        Queen Victoria Hall -  Junior Speech & Drama

 

1:30 pm Class D3 - Verse Speaking  Year 3:

 

Mark

 

Misaki Macdougall

85

1st

Tanish Patel

84

2nd

 

 

2:20 pm Class D41 - Prepared Reading Year 3:

Mark

 

Annabel Raper

86

1st

Ruby-Rose Berridge

85

2nd

 

3:20 pm Class D43 - Prepared Reading Year 5:

2 min

Mark

 

Polly Anson

87

1st

Niamh Copas

86

2nd

March 31 st 2017        Gascoigne Recital Room-  Junior Music

 

1:30 pm Class M35 - Piano Solo Grade 5:

Mark

 

Violet Farrell

84

1st

Devon Banghard

82

2nd

 

The winner of the Whiteman Cup ____Chloe Knox

 

1:50 pm Class M36 - Piano Solo 12 years & under:

Mark

 

Tom Lavis

84

1st

Tilly Macmichael

83

2nd

 

2:15 pm Class M37 - Piano Solo 15 years & under:

Mark

 

Charlotte Aldred

83

 

 

 2:30 pm Class M41 - Piano Duet 12 years & under:

Mark

 

Tom Lavis and Charlotte Aldred

87

1st

Maia Lavis and Tilly Macmichael

84

2nd

Prabhu Singh Memorial Prize winner Tom Lavis and Charlotte Aldred

 

3:00 pm Class M86 - Woodwind Solo 12 years & under:

Mark

 

Freya Stephens-Dunn - Flute

82

 

 

3:10 pm Class M88 - Woodwind Solo 18 years & under:

Mark

 

Lydia Cochrane - Flute

87

 

Lydia Cochrane - Alto Saxophone

86

 

 

3:35 pm Class M38 - Piano Solo 18 years & under:

Mark

 

Isaac Bankart

87

 


Previous page: Thurs Mar 30th
Next page: Sat April 1st